سال ۹۷ هم گذشت. اگر بخوام بگم این سال چه جوری گذشت، باید اول از همه بگم مثل تمام روزهای زندگیِ هر آدمی، مثل تمام سال‌هایی که هر آدمی تو عمرش میگذرونه، امسال من هم خاص و منحصر به فرد بوده. ۹۷ سالی بود که با یه شکست بزرگ برای من شروع شد. شکستی که فقط ۲۰ روز از وقوعش گذشته بود که سال نو شد و من تصمیم های جدیدی گرفتم و زندگی جدیدی رو شروع کردم. سالی که به خودم قول دادم شکستم رو فراموش و البته جبران کنم. اگر بخوام به عواید این سال اشاره کنم، باید بگم که شش ماه اولش گیج بودم و سعی می‌کردم هر راه و هر روشی رو امتحان کنم تا به خودباوری برسم. تا باور خدشه دار شده‌ی خودم رو ترمیم کنم و به ریسمانی برای نجات چنگ بزنم. نیمه‌ی دوم سال اما اوضاع تغییر کرد. درس ها تبدیل به تجربه شدن و من پخته تر شدم. تصمیم گرفتم جور متفاوتی نسبت به ۲۴ سال گذشته‌ی عمرم زندگی کنم. ریسک کنم، راه هایی که تا الان امتحان نمی‌کردم و امتحانش برام شکستن خط قرمز ها بود رو تجربه کنم.
شاید باورکردنی نباشه، اما تو تمام این روزها که این تصمیم رو گرفتم و بهش عمل کردم، بیشتر از زمانی که ریسک نمی‌کردم و جسارت تجربه خیلی چیزها رو نداشتم، بیشتر از زمانی که خیلی شسته و رفته زندگی می‌کردم و به خاطر حال دل مردم، حال خودم رو خراب می‌کردم بهم خوش گذشته و لذت بردم. عاشق شدم. تو کارم شکست خوردم. گردش های چند روزه‌ی دور از خانواده رفتم. وابستگی‌ آزار دهنده‌ای که به مادرم داشتم رو کم‌تر کردم. اهداف اضافه‌ی زندگی‌م رو کنار گذاشتم و تصمیم گرفتم برای دل خودم زندگی کنم. فکر می‌کنم بزرگترین تصمیمی که تو این سال گرفتم این بوده که بخاطر مردم زندگی نکنم و صرفا به فکر آرامش و رفاه خودم و اطرافیان خاص‌م باشم. ریسک پذیر باشم و خلاف قواعد و قوانینی که همیشه تو ذهن‌م وجود داشته و بال خلاقیتم رو چیده بود عمل کنم. قضاوت نکنم و کوته اندیش نباشم .
فکر می کنم برای سال بعد چیزی که باید یاد بگیرم اینه که بیشتر از زندگی لذت ببرم و بیشتر برای رسیدن به موفقیت تلاش کنم. بیشتر کتاب بخونم، بیشتر تو سینما فیلم تماشا کنم و بیشتر به سفر و گردش برم. بیشتر با آدم ها مهربون باشم و بهشون عشق بورزم. بیشتر به خودم ایمان داشته باشم و پای تصمیماتم بمونم. بیشتر عاشق باشم و در روابطم منعطف باشم. بیشتر تو جامعه حضور موثر پیدا کنم و برای هویت نه خودم ارزش قائل باشم. اخلاق گرا تر عمل کنم و برای رسیدن به اهدافم تلاش مثبت و درست داشته باشم. باید بیشتر از همیشه زندگی کنم :)

مشخصات

آخرین جستجو ها